Kirpikleri Kıvırıcı Hakkında: Nasıl Kullanılır? Nasıl Temizlenir? Zararı Var mı?

Daha çekici bakışlara, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmanın en hızlı yolu kesinlikle kirpik kıvırıcılardır. Peki bu ilginç makyaj ürününün kirpiklere zarar var mı? Doğru kullanımı nasıl olmalı? İşte cevaplar…

16.08.2020
94
Kirpikleri Kıvırıcı Hakkında: Nasıl Kullanılır? Nasıl Temizlenir? Zararı Var mı?

Kivrik kıvırıcı kadar kısa sürede etki sağlayan çok az ürün vardır. Kirpik kıvırıcı ile saniyeler içinde daha geniş, enerjik ve çekici bakışlara sahip olabiliriz. Ancak bu ürün ile ilgili bazı endişeler söz konusu. Kirpik kıvırıcı kullanmanın kirpiklerin dökülmesine neden olabildiği söyleniyor. Bu bilgi doğru mu bir bakalım.

Kirpik kıvırıcılar zararlı mı?

Kirpik kıvırıcıları doğru kullanıldığında zarar vermiyor. Kirpik kıvırıcı kullanırken kirpik köklerinizde hafif bir çekilme hissi normaldir, ağrı değildir. Ürünü kullanırken kirpiklerinize zarar vermemek için elinizi sabit tuttuğunuzdan emin olun. Öte yandan kıvırıcı işlemini maskara sürmeden uygulamalısınız. Maskara sonrası kirpik kıvırıcı uygulamak kirpiklerin ürüne yapışmasına, sıkışmasına ve kırılmasına neden olabilir.

Kirpik kıvırıcınızı ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

Kirpik kıvırıcıların 6 ayda bir değişmesi önerilir. Kıvırıcının iç kısmında bulunan ped kirpiklerle direkt temas ettiğinden bakteri üretmeye meyillidir. Kıvırıcı yerine sadece pedi değiştirmeniz de yeterli olacaktır.

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Öncelikle kirpik kıvırıcınızın temiz olduğundan emin olun. 

Kıvırıcıyı kullanırken kipriklerinizin tamamını tek seferde ürünün içine almaya özen gösterin. Bir kısmını sıkıştırıp devam etmeyin.

Kıvırma işlemine kirpik diplerinizden başlayın ev en iyi sonuç için uçlara doğru adım adım ilerleyerek kıvırın.

Kıvırma işleminden sonra tek kat maskara sürün. Bu işlemi saçlarınızı maşaladıktan sonra sabitlemek için sprey sıkmak gibi düşünün.

Üzüm çekirdeğinin sağlığımız için 7 faydasıÜzüm çekirdeği, en az meyvenin kendisi kadar faydalı. Antioksidanlarla dolu olan üzüm çekirdeğinin sağlığımız için 7 faydası…

daha fazla video için
YAZAR BİLGİSİ
Admin
Siz değerli müşterilerimize medikal ve süpermarket ürünlerinde aynı ilkiyle çalışmaya devam ediyoruz 2019 yılında kurumuş olduğumuz deponom.com online satış sistemimizde sizler için en uygun fiyatları hızlı bir şekilde sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.